پذیرش اینترنتی

بررسي قرنيه

سه شنبه 3 اسفند 1395
بازدید: 29592

پنتاكم (  Pentacam):

نخستين دوربين شيمنلاگ چرخان سه بعدي جهان است، اين دستگاه ابزار تشخيصي است كه قادر به اتدازه گيري و آناليزهاي متعددي بر روي سگمان قدامي چشم می باشد.

 

 

 

ORA:

مكانيسم كار اين وسيله بر اساس تونومتري غير تماسي با استفاده از هوا مي باشد. با استفاده از تعيين فشار داخل چشمي به بررسي بيومكانيك قرنيه مي پردازد.

 

پاکی متری( Pachymetry):

 پاکی متری روشی است که در آن با استفاده از امواج مافوق صوت ضخامت قرنیه اندازه گرفته می شود. پاکی متری یک اقدام اساسی و اصلی قبل از انجام جراحی های عیوب انکساری مانند لیزیک است زیرا در این قبیل جراحی ها قسمتی از بافت قرنیه برداشته می شود. 

 

 

Orbscan:

 ارزيابي Anterior و Posterior قرنيه و Keratometry و Pachymetry را نشان مي دهد. اين اطلاعات در مورد ويژگي هاي سطوح قرنيه است و  به پزشک در تشخیص مناسب بودن قرنیه جهت انجام عملهای  لیزیک ،PRK ... کمک می کند.

 

 

 

 

Specular Microscopy:

اين دستگاه با اندازه گيري تعداد سلول هاي قرنيه و ضخامت آن در موارد قبل و بعد از عمل پيوند قرنيه – ليزيك- آب مرواريد و بيماري هاي قرنيه مورد استفاده مي باشد.

 

Slit Lamp Photo:

اين دستگاه ساختاري مشابه Slit Lamp دارد، با اين تفاوت كه مجهز به يك دوربين ديجيتال عكاسي مي باشد كه تصاوير توسط اين دوربين از چشم بيمار گرفته شده و بيشتر مربوط به موارد نادر و بيماري هاي كم ياب در محدوده چشم پزشكي مي باشد.

 

 

 

توپوگرافی(Topography ):

وسيله اي براي بررسي ضخامت و شكل سطح قرنيه مي باشد، بوسله توپوگرافي با تصاويري كه از طريق كامپيوتر پردازش شده اند مي توان قدرت انكساري قرنيه،کراتوکونوس (قوز قرنیه)، اسکار در قرنیه و همچنین مقدار آستيگماتيسم و محور آن را بررسي كرد. این تست از تستهای اصلی و مورد لزوم برای افرادی است که می خواهند تحت عمل جراحی آب مروارید و یا تصحیح عیوب انکساری مانند لیزیک، PRK ... قرار گیرند.


   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.