پذیرش اینترنتی

سوالات متداول

پنج شنبه 25 خرداد 1396
بازدید: 22793

قدرت بینایی من چه مدت پس ازعمل باز خواهد گشت؟

جواب این سوال به چند عامل بستگی دارد: چه نوع عمل جراحی برای شما انجام شده و چه مقدار از شبکیه قبل از جراحی آسیب دیده بود؟ چشمی که با گاز پر شده است به مدت چندین هفته –یعنی تا زمانی که حباب گاز به طور خودبخود جذب شود- بینایی محدودی دارد. روغن سیلیکون در مقایسه با گاز، دید شفاف تری را ایجاد می کند؛ با این حال تا زمانی که پزشک آن را از چشم خارج نساخته است، موجب تاری دید خواهد بود.

 

دردرازمدت باید منتظر چه نتیجه ای باشم؟

با توجه به روشهای درمانی جديد، بیش از 95 درصد از جداشدگی های شبکیه حتی اگر نیاز به چندین عمل جراحی داشته باشند،با موفقیت درمان می شوند. بسیاری از بیماران دید عاليبدست مي آورند، اما نتیجه همیشه قابل پیش بینی نیست.

نتیجه نهایی تا چندین ماه پس از جراحی مشخص نیست. گاهی ممکن است حتی با بهترین شرایط محیطی و انجام چندین عمل جراحی، در نهایت قدرت بینایی از دست برود؛ بهترین زمان مراجعه به متخصص شبکیه برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن، زمانی است که آسیبی به ماکولا (بخش مرکزی شبکیه) نرسیده باشد. به همین دلیل است که همواره توصیه می شود چنانچه احساس کردید تعداد لکه ها یا نقطه ها یا فلش های نور در برابر چشمتان ناگهان زیاد شد، و یا اینکه احساس کردید پرده ای تاریک در مقابل چشمتان قرار گرفته است، باید فورابه متخصص شبکیه مراجعه نمایید.

 

آیا پس ازعمل نیازبه عینک یا لنز جدیددارم؟

ممکن است پس از آنکه پارگی یا جداشدگی شبکیه به کمک عمل جراحی درمان شد، پزشک از شما بخواهد عینک یا لنز تماسی جدیدی تهیه نمایید. لازم است به طور منظم معاينه دوره اي مربوط به چشم را انجام دهید و به محض آنکه تغییری در دید خود احساس کردید، با پزشک خود در تماس باشید.

 


   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.