پذیرش اینترنتی

سیاست و خط مشی

دوشنبه 4 بهمن 1395
بازدید: 19444

به نام ناظم هستي ، او كه مبدا انديشه و نظم است.

 

 دکترعلی اصغر خدادوست بيمارستان خدادوست شيراز را با استعانت از خداي متعال و بمنظور ارائه خدمات بيمارستاني با تخصص چشم پزشکي از سال  1382، رسماً بنا نهاده ، تجهيز و راه اندازي کردند .

اين مرکز فوق تخصصي چشم با بهره گيري از مجرب ترين و متعهد ترين پزشکان و جراحان چشم در کشور با هدف ارائه بالاترين سطح خدمات جراحي و درماني ، همچنان در حال فعاليت است.

در همين راستا و به منظور ارتقاي كيفيت و بهبود مستمر خدمات درماني و پرستاري خود ، اقدام به بهره گیری از الزامات استاندارد اعتباربخشی ،ایمنی، و استاندارد بين الملليISO 9001:2008نموده ،سیاست و رویکردهای اصلي خود را (كه در ذيل آمده اند) جهت اطلاع تمام طرف هاي ذينفع (  کارکنان ، مراجعين ...) تعيين نموده و اقدامات رسيدن به اهداف کیفی و ایمنی مرتبط با آنها را توسط كليه پزشکان ، مديران و كاركنان بيمارستان را متعهد مي شود.


1- حفظ و ارتقاء كيفيت خدمات جراحي و درماني (با تخصص چشم ) و بهره گیری از تجهيزات مدرن (سخت افزارها و نرم افزارهای ) جديد و مناسب.
2- رعايت کليه استانداردهای ملی و بین المللی( استاندارد اعتباربخشی ،ایمنی، و استاندارد بين الملليISO 9001:2008) .
3- افزايش رضايتمندی بيماران و همراهان ايشان از طریق احترام به نظرات ، انتقادات ، پيشنهادات و رسیدگی کامل و دقيق به شكايات ایشان .
4- ارتقاء سطح علمی - تخصصی کليه ارکان بيمارستان از طریق آموزش و حفظ سلامت و ایمنی آنها به عنوان مهم ترين سرمايه هاي بيمارستان .

در بيمارستان ما : 

 

ذي نفعان: بيماران

 

ذی نفعان: کلیه کارکنان

- مشخص نمودن استاندارد ها و پارامتر های مورد نیاز جهت هر مورد معامله توسط کارشناس تخصصی مرتبط 

- بررسی کارشناسی توسط واحد حقوقی 

- بررسی کارشناسی توسط مدير داخلي

ذي نفعان: مدير عامل- كارشناس داخلي و خارجي طرف قرارداد

ذي نفعان: بيماران و پرسنل

ذي نفعان: بيمار – پرستار

- رسيدگي به بيماران بدحال و اورژانسي بعد از عمل ،در شيفت صبح و عصر بر عهده پزشك معالج و پزشك بيهوشي و

رسيدگي به بيماران بدحال و اورژانسي ،در شيفت شب و روزهاي تعطيلبر عهده پزشك مقيم (اورژانس) مي باشد.، ضمن اینکه 

بيمار بدحال و اورژانسي بخش به بيمار بخش اورژانس اولويت دارد.

 

ذي نفعان: بيماران

- امكانات و تسهيلات لازم اوليه جهت درمان و مراقبت فيزيولوژيك و مانيتورينگ بيمار تا زمان اعزام بيمار به بخش هاي ويژه (در ساير مراكز درماني بخصوص مركز طرف قرارداد) تآمين نمايد.

 

- كليه اعمال جراحي خارج از فضاي اتاق عمل در فضايي كاملاً استريل و مطابق با اصول اتاق عمل انجام پذيرد.

 

ذي نفعان: بيماران

 - با هدف جلوگيري از صدمات جسماني و ژنتيكي به انسان سياست انجام اقدامات لازم جهت حفاظت در برابر پرتوها را در دستور كار خود قرار داده است.

 

ذي نفعان: بيماران، پرسنل راديولوژي

 - با مشاركت پزشكان و پرستاران و فراهم نمودن امكانات لازم و مناسب با تأييد مسئول كنترل عفونت، سياست ارزشمند بودن حفظ ايمني بيمار و تشويق موارد مثبت فرهنگ رعايت اصول بهداشت دست نهادينه مي شود. تا با ساده ترین، کم هزینه ترین و موثرترین روش برای پیشگیری و کاهش خطر عفونت های مرتبط با مراقبت های بهداشتی درمانی -انجام بهداشت دست - باعث کاهش هزینه های درمانی و مدت اقامت بیماران، همچنین ارتقاء سلامت بیماران، مراجعین و کارکنان می شود.

 

ذي نفعان: بيمار، پزشك، پرستار

 - در راستای خدمت رسانی صحیح به بیماران و مراجعین سیاست های ذیل را طبق استانداردهای اعتبار بخشی حقوق گیرندگان خدمت اتخاذ نموده است:

1-وجود راهنما های فیزیکی مناسب (خطوط راهنما و تابلو ها/کتابچه راهنمای بیمار)و سایر پرسنل نیز در صورت نیاز بیمار،مراجعین و همراهان به ایشان جهت یافتن مکان مورد نظر کمک می نمایند.

2-وجود راهنما (نیروی انسانی) در کلیه قسمت های بیمارستان که شامل انتظامات،پذیرش سرپائی- بستری،........بیمارن خارجی،کارشناس IPD(جهت بیماران خارجی) و پرستاران در بخش و ... و به طور کلی براساس تخصص خود بیمار و همراهان وی و مراجعه کنندگان در امر تعیین پزشک،زمان انجام اقدامات درمانی و..

 

ذی نفعان: بیمار و همراهان وی/مراجعه کنندگان.

  - ارائه خدمات،منطبق بر موازین شرعی ،قانون و اصول حرفه ای پزشکی با هدف حفظ حقوق .بیمار و ایجاد آرامش و امنیت خاطر بیمار و خانواده وی می باشد. 

 

ذی نفعان: بیمار و همراه وی.

 - شناسایی و حمایت از گروههای آسیب پذیر با هدف ارائه خدمات ایمن .

 

 

 

 

 

 

دکتر مهران محمد خدادوست

ریاست بیمارستان

ارديبهشت 97

 

 

 

 


   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.