پذیرش اینترنتی

اخبار مرتبط

 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت استاد دکتر خدادوست را به خانواده ایشان و جامعه پزشکی تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر هاشمی در این پیام، دکتر علی‌اصغر خدادوست را یکی از آن نام‎آوران و از اهالی قافله دانش‌پژوهان شریف و انسان‌دوست عنوان کرده که با تلاشی خستگی‎ناپذیر و عشقی وافر، التیام بخش ده‎ها هزار چشم دردمند بوده است.

وزیر بهداشت در این پیام آورده است: استاد خدادوست دیگر در میان ما نیست و جای آن بزرگ‎مرد در چشم پزشکی ایران و جهان خالی است ولی روی گشاده، خلق نیکو، چهره خندان و راهی که در برابر شاگردانش گشود، نقشی ماندگار بر لوح جان همه آنها که خدمت به هموطنان را وظیفه می‎دانند، خواهد بود.

متن کامل پیام تسلیت وزیر بهداشت به شرح زیر است:
از شمار دو چشم یک تن کم
وز شمار خرد هزاران بیش


در طول حیات بشر، آسمان معرفت و دانش و هنر، شاهد درخشش ستاره‎های پرشماری از مفاخر ایران زمین بوده و در عرصه پزشکی، حضور این بزرگان، چشمگیر و خدمات‌شان به گستردگی تاریخ است.
دکتر علی‌اصغر خدادوست یکی از آن نام‎آوران و از اهالی قافله دانش‌پژوهان شریف و انسان‌دوست بود که ۸۲ سال پیش، وقتی در شیراز چشم به جهان گشود؛ کسی نمی‎دانست آن دستان کوچک در پس تلاشی خستگی‎ناپذیر و عشقی وافر، روزگاری التیام بخش ده‎ها هزار چشم دردمند خواهد شد.
امروز اما استاد خدادوست دیگر در میان ما نیست و جای آن بزرگ‎مرد در چشم پزشکی ایران و جهان خالی است ولی روی گشاده، خلق نیکو، چهره خندان و راهی که در برابر شاگردانش گشود، نقشی ماندگار خواهد بود بر لوح جان همه آنها که خدمت به هموطنان را وظیفه می‎دانند و به انجامش عشق می‎ورزند.

ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم خدادوست و جامعه چشم پزشکی، ازخداوند متعال، برای آن زنده یاد، رحمت و مغفرت خواهانم.


دکتر سید حسن هاشمی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

لينك خبر:http://www.dolat.ir/detail/306004

از   0   رای
0

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.